Yönetim Kadrosu
 
 
 
Öztürk Oran
Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında Kars’ta doğdu. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programlarını tamamladı. Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret ve Banka Yöneticiliği eğitimini üstün başarıyla tamamladı. 1989-1990 yılları arasında Cambridge-İngiltere’de İngilizce Dili eğitimi aldı.

1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda çalışma hayatına başlayan Öztürk Oran 2003 yılından itibaren kurucu ortak olduğu Terra İlaç'ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Öztürk ORAN’ın şirketleri arasında İlaç üretim Tesisi olarak Myfarma İlaç, Homeopatik ürünler alanında Remedium İlaç, Gıda takviyesi, kozmetik, biyosidal ve kimyasal ürünler alanında Netra İlaç, Hızlı COVID-19 testi vb ürünler alanında Pharmanona İlaç, ileri teknoloji gerektiren yenilikçi biyoteknolojik ürünler (örneğin; Covid-19 aşısı) alanında ise VisCoran Health Science da bulunmaktadır.

Öztürk Oran halen; T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Katılım Bankası A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Öztürk ORAN Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi birçok STK ve vakıfların da yönetiminde bulunmaktadır. Öztürk Oran evlidir ve iki kızı vardır.

 
Nurcan Bilge
Genel Müdür

Nurcan Bilge, 2003 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2014’te Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Aynı yıl MIT Sloan School of Management’ta “Leadership and Innovation” programına katıldı. 2020’de ise Harvard Business School’da “Sustainable Business Strategy” programını başarıyla tamamladı.

2003 yılında üniversite mezuniyetinin hemen ardından kariyerine üretim ve planlama mühendisi olarak bir tekstil ihracat firmasında başladı. Tekstil sektöründe Kalite Güvence Müdürlüğü, Stratejik Planlama Direktörlüğü gibi pozisyonlarda 6 yıl süren deneyiminin ardından 2009 yılında Toprak Holding’e geçti. Holding bünyesinde Grup Başkan Yardımcısı olarak Toprak İlaç’ın Genel Müdürlü’ğünü yürüttü.

2012 yılında Semanticum markası altında dijital pazarlama ve sosyal medya görüntüleme hizmeti veren aile şirketleri Rintek ARGE’nin yönetimine geçti. Semanticum’un çeşitli projelerini yöneterek şirketin satış, pazarlama ve fon sağlanması süreçlerini yönetti. 2016 yılında Semanticum’un çoğunluk hissesi Doğuş grubu tarafından satın alındı. Nurcan Bilge 2016 yılından beri Terra İlaç Genel Müdürlüğü’nü yürütmektedir. Aynı zamanda Avrupa Komisyonu’nda "Nano technology and advanced materials" ile “Fast Track to Innovation (FTI)” konularında hakem ve raportörlük yapmakta olup evli ve iki çocuk annesidir.

 
 
 
İbrahim Murat Akdağ
Satış ve Pazarlama Müdürü

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2013 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bilim dalında MBA eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına Bir-Kan Tarım Teknolojileri şirketinde Satış Müdürü olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Pfizer, Johnson &Johnson, Daiichi-Sankyo, Maraji ilaç şirketlerinde Satış Temsilcisi, Bölge Müdürü ve Satış Müdürü pozisyonlarında görev aldı.

2017 yılı itibariyle şirketimizin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü pozisyonunda Yurtiçi ve Yurtdışı Satış &Pazarlama (Geleneksel, Dijitalve Sosyal Medya Pazarlama), Bütçe ve Performans Yönetimi, Stratejik Planlama, Eğitim, Müşteri İlişkileri Yönetimi süreçlerini yürütmektedir.

 
Murat Baloğlu
Muhasebe ve Finans Müdürü

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olup 2000-2007 yıları arası Mali Müşavirlik ve Denetim şirketlerinde Muhasebe Sorumlusu olarak çalıştı, 2007 yılında Çarşıbaşı Tekstil A.Ş. de Muhasebe ve Finans yöneticisi ,2008-2010 Yılları arasında Tohum Holding bünyesinde faaliyet gösteren tekstil firmasında Mali ve İdari İşler Müdür Yardımcısı,2010-2015 yılları arasında Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren Ataş Kozmetik firmasında Mali ve İdari İşler Müdürü , 2016-2018 yılları arasında tekstil ihracat alanında faaliyet gösteren Reviva Moda Dış Tic. .A.Ş. firmasında Muhasebe ve Finans Müdürü pozisyonlarında görev aldı.

2018 yılından itibaren Terra İlaç bünyesinde Muhasebe ve Finans Müdürü olarak görevine devam etmektedir .Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatına sahip, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
Öznur Ege
Ruhsatlandırma Müdürü

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, 2003 yılında ilaç sektöründe profesyonel iş hayatına başlamıştır. Üretim, KKL, ARGE ve Ruhsatlandırma departmanlarında, üretim, GMP uyum, HACCP, denetim, teknoloji transferi, validasyon, ruhsatlandırma, fiyatlandırma gibi konuları kapsayan çeşitli yöneticilik rollerini üstlenmiştir. Ruhsatlandırma süreçleri için çeşitli sertifika programlarına katılmıştır.

2017’den bu yana Terra İlaç’ta “Ruhsatlandırma Müdürü” olarak görev almaktadır. Firma bünyesindeki beşerî tıbbi ürün, biyoteknolojik ürün, homeopatik ürün, kozmetik ürün, biyosidal ürün, takviye edici gıda ve tıbbi cihazlara yönelik ruhsatlandırma, farmakovijilans, fiyatlandırma ve geri ödeme süreçlerini yürütmektedir.